Superka automobilius

Visi automobilių šeimininkai sulaukia tokio meto, kai jų automobilis, kad ir kaip bebūtų gaila, tampa visiškai nebetinkamu važinėti. Tuomet reikia gerokai apsvarstyti, kur jį patalpinti, kad netaptų nereikalingu gremėzdu savame kieme arba galbūt dar kažkiek „prisidėtų“ finansiškai prie naujojo automobilio įsigijimo. Geriausia išeitis tokiu atveju – automobilių supirkimas. Jei nutarėte naudotis tų įmonių ar darbuotojų paslaugomis, kurie superka automobilius, verta žinoti keletą esminių dalykų, apie kuriuos papasakosime. Taigi:

  • Nors automobilių supirkimas vyksta greitai, patogiai, parduodamų transporto priemonių šeimininkams nesukelia jokių didelių rūpesčių, tačiau laukiant automobilių supirkėjų būtina paruošti tam tikrus dokumentus. Tuo atveju, kai yra perkamas automobilis, yra būtina užpildyti atitinkamus dokumentus, tokius kaip pirkimo – pardavimo sutartis ir t.t. Šiai procedūrai įvykdyti  būtina turėti transporto priemonės dokumentus bei parduodančiojo žmogaus tapatybę patvirtinantį dokumentą (t.y. pateikti įrodančius dokumentus, jog esate būtent šio automobilio savininkas). Jei šiuo atveju tai atlieka ne automobilio šeimininkas, o visai kitas asmuo, tuomet būtinas  notaro patvirtintas įgaliojimas. Kai automobilis seniai nebenaudojamas, būna atvejų, kad ir jo dokumentai yra... kažkur, tad reikėtų, kad juos pardavėjas jau turėtų rankose, kai atvyks darbuotojai, kurie superka automobilius.
  • Jei automobilis jau yra visiškai nebetinkamas eksploatacijai ir yra ruošiamas utilizacijai (atiduodamas į automobilių sąvartyną), tuomet būtina užpildyti ir tam skirtus dokumentus. Visa tai atliks darbuotojai, kurie superka automobilius tuo pačiu metu, kai bus perkama konkreti transporto priemonė ir jos šeimininkui dėl papildomo dokumentų išrašymo, jų gavimo tikrai nereikės niekur kreiptis.
  • Tačiau vėliau, jau po pirkimo – pardavimo įvykdymo, parduotos transporto priemonės šeimininkas su gautais dokumentais privalo kreiptis į VĮ „Regitra“, kad nebeegzistuojantis automobilis ar kt. nebebūtų įtrauktas į transporto priemonių sąrašus. Beje, šiais moderniais laikais tai atlikti įmanoma ir internetu svetainėje regitra.lt (čia prireiks el. bankininkystės arba elektroninio parašo). Pirkimo – pardavimo sutartį į VĮ „Regitrą“ reikėtų pristatyti ne vėliau nei per 15 dienų. Jei manote, kad tai nėra itin svarbu, galite ir neskubėti to padaryti, tačiau vėliau ateityje šis automobilis gali padaryti „meškos paslaugą“, nes deklaruojant pajamas ar turtą buvusio automobilio šeimininkas visur mūsų šalies sistemose ir sąrašuose vis dar „turės“ tą laiku iš registro nepašalintą automobilį ir privalės jį pripažinti kaip realų turtą.