AUTOMOBILIŲ SUPIRKIMAS KAUNE

Automobilių supirkimas gali tapti itin paklausia paslauga tuo laikotarpiu, jei mūsų šalyje būtų įvestas įstatymas, susijęs su automobilių apmokestinimu. Kad bus privalu mokėti mokesčius už kiekvieną turimą automobilį, savaime suprantama, tačiau tuomet taip pat prireiks atskirų išlaidų už kieme seniai stovinčius ir jau nebenaudojamus automobilius. Juk jie, kad ir visiškai niekam  nebetinkami, vis dėlto yra kažkieno nuosavybė, kuri yra nurodyta registruotų automobilių sąrašuose. Pastarųjų, ypač daugiabučių kiemų ne tin patrauklių „papuošalų“, šeimininkams galbūt nors tuomet parūps, kad jie dar turi turto, už kurį teks mokėti mokesčius. Vat tuomet automobilių supirkimas taps itin paklausia paslauga, kai atsiras žmonių, norinčių uždirbti parduodant savus ilgą laiką kiemuose laisvą vietą užimančius gremėzdus.

Tačiau, kol dar tik svarstomas toks ar panašus įstatymas, didmiesčių daugiabučių kiemuose ankšta bet kuriuo paros metu. Gyventojai gyvena vis prabangiau, nors automobilis šiais laikais jau nebe prabangos daiktas, tačiau seniau viena šeima turėdavo vos vieną automobilį, o dabartiniu metu – kiekvienas šeimos narys po automobilį. Nakčiai ar savaitgalių metu reikia kažkur juos parkuoti, tačiau sovietmečiu statant daugiabučius jų kiemai nebuvo planuoti tokiam mašinų kiekiui. Todėl dabar tenka gerokai pavažinėti vakarais po rajoną, kad rasti tinkamą nakvynės vietą savo automobiliui. Didžiulė bėda, kad beveik kiekviename kieme galima atrasti po kokį vieną tik „automobiliu“ dar vadinamą objektą, kuris ten dūla jau ne vienerius metus, kurio šeimininkai neaiškūs, o be jų neįmanoma tokį visiškai nenaudingą daiktą pašalinti. Būtent tokiems kiemų „vaiduokliams“ gali būti naudingas automobilių supirkimas, nes tuomet ne tik už išvežimą, bet ir už patį niekam jau nebereikalingą automobilį šeimininkui dar bus sumokami pinigai. Aišku, tiek, kiek jis dar gali būti vertas...

Kita bėda, jog metų metais toks nebereikalingas automobilis kenkia supančiai aplinkai, jo gyventojams. Iš jo sklinda degalų bei tepalų smarvė, o ne retai dar ir ima pastarieji tekėti, užteršdami aplinkinį gruntą. Taigi – nebenaudojami automobiliai, palikti likimo valiai, taip pat yra ir ekologinė bėda, kurią turėtumėm mes visi bendrai spręsti.

Jei savo kieme turite tokį „objektą“, apie kokį pasakojome, jo šeimininką, jei tokį surasite tarp namo gyventojų, informuokite, kad jis gali pasinaudoti automobilių supirkimo paslauga ir labai greitai bei patogiai, be jokių rūpesčių atlaisvinti kieme vietą savo naujam automobiliui.